logo-swarzedz
bip

AKTUALNOŚCI

XVIII MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY FLAŻOLETOWE
UBARWIONE PÓŁKOLONIE
Rozstrzygnięcie zapytania ofertowego na Dni Swarzędza 2017
TANIEC TOWARZYSKI DLA DZIECI I DOROSŁYCH
Zapraszamy na robotykę z lego
Zapraszamy na zajęcia- Capoeira
Previous Next
XVIII MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY FLAŻOLETOWE XVIII MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY FLAŻOLETOWE
UBARWIONE PÓŁKOLONIE UBARWIONE PÓŁKOLONIE
Rozstrzygnięcie zapytania ofertowego na Dni Swarzędza 2017 Rozstrzygnięcie zapytania ofertowego na Dni Swarzędza 2017
TANIEC TOWARZYSKI DLA DZIECI I DOROSŁYCH TANIEC TOWARZYSKI DLA DZIECI I DOROSŁYCH
Zapraszamy na robotykę z lego Zapraszamy na robotykę z lego
Zapraszamy na zajęcia- Capoeira Zapraszamy na zajęcia- Capoeira

Relacje z IMPREZ

CZESŁAW ZAŚPIEWAŁ

Dzień Kobiet upłynął w tym roku w Swarzędzu pod znakiem oryginalnych kompozycji Czesława Mozila, który wystąpił w środowy wieczór wspólnie z orkiestrą Arte dei Suonatori.

Czesław Śpiewa to polsko-duński zespół, który zadebiutował na polskim rynku albumem wydanym w 2008 roku. Tworzy trudną do sklasyfikowania oryginalną muzykę, noszącą ślady kabaretu, rocka, a nawet punk rocka. Sam swoją muzykę określa mianem „popu” lub „alternatywnego popu” z „podtekstem punkowym”. Na swoim koncie ma sześć albumów, ostatni z nich – „Księga emigrantów cz. 2” miał swoją premierę na początku marca tego roku. Słodko-gorzkie teksty Michała Zabłockiego swobodnie łączą żartobliwą narrację z dużą dawką autoironii. Tytuły i treść piosenek nawiązują do znanych i lubianych przez wszystkich Polaków wierszy oraz popularnych rymowanek z lat dziecięcych: „Mam trzy latka” „Lokomotywa” „Kaczka”.

Swarzędzki koncert z okazji Dnia Kobiet był pierwszym na trasie promującej nowy album, nagrany wspólnie z Arte dei Suonatori. Polska orkiestra barokowa o międzynarodowej renomie to prawdziwi mistrzowie muzyki dawnej, którzy mają na swoim koncie kilkanaście płyt i kilka prestiżowych nagród muzycznych. Wspólny projekt z zespołem Czesław Śpiewa to orkiestrowy rozmach połączony z awangardową fantazją na temat współczesnej muzyki popularnej.

Koncert w Swarzędzu wypełniły zarówno utwory z najnowszej płyty, jak również wcześniejsze dokonania artystów. Czesław Mozil zaśpiewał najpopularniejsze piosenki z poprzednich albumów. Swoje dokonania zaprezentowała również światowej klasy orkiestra barokowa, Arte dei Suonatori. Zarówno solowe dokonania, jak i utwory z części 2 „Księgi Emigrantów” splotły się w muzyczną całość, która zachwyciła słuchaczy. Szorstkie dźwięki historycznych instrumentów zostały uzupełnione nostalgicznym brzmieniem akordeonu Czesława Mozila.

Dwugodzinny występ zakończył się owacjami na stojąco, którymi swarzędzka publiczność nagrodziła oryginalnych, niebanalnych i wyjątkowych artystów.

Po koncercie, Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek wspólnie z Zastępcą Burmistrza Grzegorzem Taterką obdarowali wszystkie panie symbolicznymi tulipanami, co stanowiło miłe podsumowanie swarzędzkiego Dnia Kobiet.

fot. Mariusz Łuczak, Paweł Nowakowski

Więcej w tej kategorii:

Kalendarz

« Lipiec 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Szybki Kontakt

 

Ośrodek Kultury w Swarzędzu

ul. Poznańska 14
skr. poczt. 42
62-020 Swarzędz

Tel: (61) 65 10 219

e-mail:
osrodekkultury@swarzedz.pl

www.ok.swarzedz.pl

więcej >>

Początek strony