logo-swarzedz
bip

DNI SWARZĘDZA 2017

Tegoroczne Dni Swarzędza będą imprezą 3-dniową, dzięki czemu mamy możliwość wyjścia z programem do szerszego grona odbiorców. Postanowiliśmy te trzy dni podzielić na trzy zupełnie różne tematy.

W PIĄTEK, 23 czerwca królować będzie muzyka taneczna i klubowa. Na scenie wystąpi wybrany przez swarzędzan zespół disco polo, MIG. Zespół tworzy czwórka rodzeństwa. Jest jednym z najpopularniejszych zespołów tego gatunku muzyki. Największym sukcesem zespołu było zdobycie tytułu Hit Lata na Disco Hit Festival w Kobylnicy w 2012 roku za utwór „Jej Dotyk”. Zespół znany jest też z takich kompozycji jak „Wymarzona” czy „Miód Malina”, które posiadają po kilkadziesiąt milionów wyświetleń w popularnym serwisie internetowym YouTube.

Kolejnym punktem piątkowej części Dni Swarzędza 2017 będzie bitwa DJ`ów. Z tej okazji zaprosiliśmy absolutną czołówkę tego gatunku. Wystąpią:

4 Strings, czyli holenderska grupa muzyki trance, która jest renomowaną gwiazdą w środowisku skupiającym się wokół muzyki klubowej. Popularność przyniósł im m.in. utwór "Take Me Away".

Nina Suerte - bardzo utalentowana polska DJ`ka

DJ Hazel - żywa legenda muzyki klubowej, laureat wielu nagród i wyróżnień w tym 2-go miejsca w mistrzostwach Europy DJ`ów w Niemczech. Wieloletni rezydent legendarnego klubu Manieczki w Wielkopolsce. Występował z takimi gwiazdami jak DJ Tiesto, DJ Tonka czy ATB.

Dj-je nazywają go "Najszybsze Ręce Europy" oraz uważają, że jego możliwości techniczne nie znają granic. Podczas Dni Swarzędza wystąpi ze swoim bratem DJ Drumem, który będzie mu towarzyszył grając na perkusji. Wspólnie tworzą projekt DJ Hazel & DJ Drum Show. Ich występ zamieni się w niebagatelne widowisko, zarówno pod względem muzycznym, jak i wizualnym.

SOBOTNIA CZĘŚĆ Dni Swarzędza minie pod znakiem mocniejszego, gitarowego brzmienia.

Na scenie pojawi się m.in. wokalistka, instrumentalistka, kompozytorka i autorka tekstów, Agyness B. Marry. Na koncertach towarzyszy jej wyłącznie perkusja i gitara basowa. Podczas występu na festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, uznana została za największe odkrycie – co ciekawe, był to zaledwie jej drugi koncert.

Jej debiutancki album zatytułowany po prostu "Agyness B. Marry" to 12 brudnych, rockowych utworów. Materiał został nagrany bez żadnych ulepszeń. Album przesiąknięty jest jednocześnie ciężkim gitarowym brzmieniem i kobiecą wrażliwością.

Gwiazdą wieczoru będzie jedna z najważniejszych polskich kapel rockowych – zespół HEY. Znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej szybko zjednują im publiczność, nie tylko Polsce. Ich debiutancka płyta „Fire” wydana w roku 1993, rozeszła się w ponad 200-tysięcznym nakładzie. Z tego albumu pochodzą takie przeboje jak: "Zazdrość", "Teksański", czy "Moja i twoja nadzieja”. Album do dziś jest jedną z najmocniejszych pozycji kanonu polskich płyt rockowych.

Zespół wydał do tej pory 18 płyt. Ostatnia z nich - album “BŁYSK” z 2016 roku, wyraźnie różni się od tego wszystkiego, co grupa proponowała w ciągu ostatniej dekady - mocniej bije serce sekcji, ostrzej kąsa gitara, powróciły mocne, chwytliwe refreny.

Hey jest laureatem niezliczonej ilości Fryderyków oraz innych nagród, m.in. Eska Music Awards.

Sobota upłynie również pod znakiem lokalnych zespołów muzycznych, których w Swarzędzu nie brakuje. Zaprezentują oni szerokie spojrzenie na muzykę rockową i różne jej nurty.

W NIEDZIELĘ, 25 czerwca postawiliśmy na bardziej rodzinne świętowanie. Gwiazdą niedzielnej części imprezy będzie Andrzej Piaseczny. Z muzyką związany od najmłodszych lat. W 1992 roku artysta przyłączył się do zespołu Mafia, z którym nagrał 3 mocno rockowe płyty.

W 1995 roku ukazał się krążek Roberta Chojnackiego zatytułowany „Sax & Sex”, gdzie Andrzej Piaseczny zaśpiewał prawie wszystkie piosenki. Album odniósł ogromny sukces, rozszedł się w ponad 800 tysiącach egzemplarzy. Ta Multiplatynowa Płyta do dziś uważana jest za najpopularniejszy album i komercyjny hit lat 90. Piosenki „Budzikom śmierć”, „Prawie do nieba” i „Niecierpliwi” przez długi okres czasu nie schodziły z pierwszych miejsc list przebojów, a największe stacje radiowe grają je do dziś.

Po odejściu z zespołu Mafia, Andrzej Piaseczny rozpoczął solową karierę. Występował także w popularnym serialu „Złotopolscy”. Wydał 11 solowych albumów. Ostatni z nich – „Kalejdoskop” miał swoją premierę w 2015 roku.

Współpracował z wieloma polskimi artystami, m.in. Sewerynem Krajewskim, z którym nagrał 2 płyty.

Od 2011 z małymi przerwami jest jurorem i trenerem w „The Voice of Poland”.

Andrzej Piaseczny jest laureatem ogromnej ilości nagród i wyróżnień, w tym Fryderyka, Wiktory, Telekamery i Superjedynki.

DODATKOWĄ ATRAKCJĄ NIEDZIELNEGO wieczoru będzie impreza w stylu „Roztańczony Swarzędz”, której organizacji podjął się Projekt M. Punktualnie o godzinie 20.00 spotkamy się przed sceną, aby pokazać, jak potrafimy się bawić i cieszyć tańcem. Głównym celem jest aktywizacja środowisk fitnessowo-tanecznych oraz uczniów szkół gimnazjalnych i liceów w Swarzędzu. Do udziału w akcji zapraszamy wszystkich chętnych ze Swarzędza, okolic i nie tylko, w każdym wieku. Nie trzeba być profesjonalnym tancerzem, aby dobrze się bawić. Wystarczy pojawić się przed sceną, przyłączyć do nas i włożyć w taniec cząstkę siebie.

Finałowym akcentem będzie pokaz akrobatyki powietrznej - ANTIGRAVITY ART - przedstawienia wyreżyserowanego przez Małgorzatę Majchrzak, przy dźwiękach muzyki na żywo wykonywanej przez lokalnych artystów.

MIG (1)
MIG (1)
4 strings
4 strings
Nina Suerte 2
Nina Suerte 2
Hazel 1
Hazel 1
Agyness_B._Marry
Agyness_B._Marry
HEY 1
HEY 1
mb_piaseczny_406645
mb_piaseczny_406645
Projekt M 2
Projekt M 2

Ostatnio zmieniany wtorek, 14 luty 2017 13:35

Kalendarz

« Maj 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Początek strony